Zamknij menu

Twoje zapytanie zostaт Ѕo wysт Ѕane

DziУ kujemy za zainteresowanie. WkrУ tce odpowiemy na zapytanie.

Wybierz profil:


Dla wszystkich, którzy szukają zrównoważonego i przyszłościowego rozwiązania dla swojego domu.

Dla wszystkich, którzy chcą się przysłużyć swoim klientom niezawodnym rozwiązaniem.

Dla wszystkich, dla których ważne jest generalnie efektywne wyposażenie budynku.
Zmień profil

Otaczające powietrze jako źródło energii

Czyste ciepło

Zrównoważone podejście do środowiska stało się dla wielu ludzi istotnym aspektem życia codziennego. Przejście na system ogrzewania z odzyskiem pozwala znacznie poprawić własny bilans ekologiczny.


Zasada działania w skrócie

Urządzenie zewnętrzne zasysa z otaczającego powietrza zmagazynowane w nim ciepło i dostarcza je do urządzenia wewnętrznego. Stamtąd jest wprowadzane do obiegu grzewczego. W takim procesie do 75% łącznego zapotrzebowania na energię jest pokrywane z otoczenia, a pozostałe około 25% pompa ciepła zużywa jako prąd napędowy z sieci elektrycznej.


Dom zeroenergetyczny

Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan spożytkowują zmagazynowaną w otaczającym powietrzu energię pochodzącą z promieniowania słonecznego. Korzystają zatem z praktycznie nieskończonego źródła energii. Ze względu na wyjątkowo efektywną zasadę działania pompy ciepła Ecodan bardzo skutecznie spożytkowują energię do wytwarzania ciepła w pomieszczeniach i podgrzewania wody. Pozwala to oszczędzać zasoby naturalne.

Prąd daje wybór

Istnieje możliwość, aby pompy ciepła zasilane były prądem pochodzącym z odnawialnych źródeł energii. W ten sposób pompa ciepła powietrze-woda Ecodan może być nawet w 100% zasilana z zasobów odnawialnych. Posiadając własną instalację fotowoltaiczną, można nawet we własnym zakresie produkować prąd do zasilania pompy ciepła.