Zamknij menu

Nowatorsko od samego początku

Systemy

Systemy

W nowym budownictwie pompy ciepła są obecnie standardem. Sprawiają one bowiem, że obciążenie grzejne jest niskie za sprawą dobrej izolacji, a system grzewczy o elastycznej regulacji mocy jest zawsze słusznym wyborem.

OD POCZĄTKU

Z OPTYMALNYM NASTAWIENIEM

Ponieważ najnowsze pompy ciepła Ecodan z technologią Power Inverter, dzięki modulowanemu działaniu, idealnie dostosowują się do okoliczności, planowanie rezerw mocy nie jest konieczne. Zwłaszcza w domach niepodpiwniczonych pozwala to, w połączeniu z modułem wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU, zaoszczędzić sporo miejsca, ponieważ wszystkie niezbędne podzespoły zawarte są w jednej obudowie.

ZDECYDOWANA PRZEWAGA

NA CAŁEJ LINII

Oprócz przygotowania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń pompa ciepła ma jeszcze jedną wyraźną przewagę nad konwencjonalnym kotłem – chłodzenie. Ten sam system może w miesiącach letnich służyć do chłodzenia pomieszczeń.

Z POZIOMU APLIKACJI

WYGODNE STEROWANIE

Szczególnej wygody można się spodziewać w zakresie sterowania: całym systemem ogrzewania Ecodan można za pośrednictwem MELCloud wygodnie sterować z poziomu aplikacji uruchomionej na tablecie lub smartfonie — zarówno w domu,  jak i poza nim.

Przydatność w

budownictwie użytkowym i komunalnym

Pompy ciepła Ecodan są seryjnie przystosowane do pracy w kaskadzie.  Umożliwia to wykorzystanie otaczającego powietrza jako źródła ciepła także w obiektach o dużych obciążeniach grzejnych. System Ecodan w połączeniu kaskadowym jest odporny na awarię dzięki nadmiarowości.

SZCZEGÓLNA EFEKTYWNOŚĆ

DZIĘKI FUNKCJI MAX COP

Funkcja Max COP zapewnia regulację działania systemu w taki sposób, aby poszczególne urządzenia pracowały zawsze w najbardziej ekonomicznym zakresie. Włączenie do nadrzędnej  automatyki budynkowej ma duże znaczenie zwłaszcza w budownictwie użytkowym i komunalnym. Funkcję zewnętrznego interfejsu pełni wtedy opcjonalny adapter ModBus.