Zamknij menu

Kaskady

Aby móc korzystać z wyjątkowych zalet pomp ciepła Ecodan także w dużych obiektach charakteryzujących się wyższą mocą grzewczą, dostępne są rozwiązania kaskadowe Ecodan. Polegają one na połączeniu pewnej liczby pomp ciepła powietrze-woda Ecodan w kaskady. W ofercie Mitsubishi Electric znaleźć można także odpowiednie do tego celu, fabrycznie skonfigurowane zestawy z pasującymi akcesoriami.

ZAWSZE EFEKTYWNE I

NIEZAWODNE

Tryb kaskadowy służy do czegoś więcej niż tylko osiągnięcia wymaganych parametrów mocy. Inteligentne systemy sterowania sprawiają, że kaskady Ecodan pracują zawsze w optymalnym przedziale efektywności. Mają też wyraźną przewagę nad innymi źródłami ciepła chociażby w kwestii odporności na awarie.

DOFINANSOWANIA

Z MOŻLIWOŚCIĄ

Pompy ciepła Ecodan spełniają wszystkie wymagania w celu otrzymania dofinansowania w ramach rządowego programu promowania efektywności energetycznej. Bardzo interesujące jest również to, że w przypadku kaskad pomp ciepła otrzymuje się od państwa dofinansowanie na każde urządzenie osobno. Oznacza to, że np. za poczwórną kaskadę dofinansowanie przysługuje cztery razy. To kolejna odczuwalna przewaga nad pojedynczym urządzeniem o wysokiej mocy.


Schemat potrójnej kaskady


Szeroki zakres mocy

stosownie do potrzeb

Łącząc kaskadowo maksymalnie 6 urządzeń zewnętrznych i wewnętrznych, dzięki pompom ciepła Ecodan można uzyskać dokładnie wyznaczony szeroki zakres mocy.