Zamknij menu

Urządzenia wewnętrzne systemu Ecodan

Moduły wewnętrzne bez wbudowanego zasobnika CWU

MODUŁY WEWNĘTRZNE BEZ WBUDOWANEGO ZASOBNIKA CWU

Pompy ciepła Ecodan składają się z modułu zewnętrznego ustawianego poza ogrzewanym budynkiem oraz modułu wewnętrznego do montażu wewnątrz tego budynku. Moduły wewnętrzne występują w dwóch rodzajach — z wbudowanym zasobnikiem CWU i bez niego.

SAMO OGRZEWANIE LUB

OGRZEWANIE I CHŁODZENIE

Naścienne moduły wewnętrzne bez wbudowanego zasobnika CWU są dostępne w wersjach „do ogrzewania” i „do ogrzewania/chłodzenia”. Poszczególne zestawy pomp ciepła zawierają różne moduły wewnętrzne bez wbudowanego zasobnika CWU. Zależnie od indeksu wydajności różnią się one wielkością wymiennika ciepła.


Widok wewnętrzny modułu wewnętrznego bez wbudowanego zasobnika CWU

Moduły wewnętrzne bez wbudowanego zasobnika CWU najnowszej generacji są dostępne z trzema wymiennikami ciepła różniącymi się wielkością. Typ D = 4–5 kW, Typ C = 7–14 kW. Typ E przeznaczony jest do użytku z urządzeniami zewnętrznymi o mocy na poziomie 16–23 kW.


PEŁNA PRZEJRZYSTOŚĆ

ZUŻYCIA ENERGII

Nowy regulator pomp ciepła FTC5 w wersji standardowej jest przygotowany m.in. do obsługi urządzeń połączonych w kaskadę. Wbudowany rejestrator ilości ciepła umożliwia monitorowanie energii. W tym celu moduł wewnętrzny bez wbudowanego zasobnika CWU wyposażono w czujnik natężenia przepływu.

Prostota obsługi

Rozwiązania kaskadowe

Specjalnie z myślą o kaskadach Mitsubishi Electric oferuje – oprócz modułów wewnętrznych bez wbudowanego zasobnika CWU – także odpowiedni regulator nadrzędny (PAC-IF061B-E), który jest w stanie sterować nawet 6 pompami ciepła.