Zamknij menu

Urządzenia wewnętrzne z funkcją przygotowania CWU

Moduły wewnętrzne z wbudowanym zasobnikiem CWU

MODUŁY WEWNĘTRZNE Z WBUDOWANYM ZASOBNIKIEM CWU

Pompy ciepła Ecodan składają się z modułu zewnętrznego ustawianego poza ogrzewanym budynkiem oraz modułu wewnętrznego do montażu wewnątrz tego budynku. Moduły wewnętrzne występują w dwóch rodzajach — z wbudowanym zasobnikiem CWU i bez niego.

SAMO OGRZEWANIE LUB

OGRZEWANIE I CHŁODZENIE

Moduły wewnętrzne z wbudowanym zasobnikiem CWU mogą służyć do samego ogrzewania lub, w trybie rewersyjnym, do ogrzewania i chłodzenia. W modułach wewnętrznych z wbudowanym zasobnikiem CWU stosowane są — zależnie od mocy modułu zewnętrznego — dwa różne wymienniki ciepła.

Większa efektywność dzięki

sprytnemu rozwiązaniu CWU

Przygotowanie CWU odbywa się w zewnętrznym płytowym wymienniku ciepła, wbudowanym w obudowie modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU. Ta metoda przygotowania CWU przynosi wzrost efektywności nawet o 17,5% w stosunku do dotychczasowego systemu (przy podgrzaniu wody z temperatury 40°C do 55°C).

Mniej zabiegów serwisowych

dzięki separatorowi wapnia

Optymalizacja zachowania warstw uzyskana poprzez specyficzny sposób prowadzenia rur w module wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU Ecodan pozwala na uzyskanie silniejszego strumienia wody. Wbudowany separator wapnia o pojemności 0,86 l i powierzchni aż 16,4 m² (z wełny stalowej) trwale chroni zasobnik przed osadami wapnia i nie wymaga prawie żadnych zabiegów serwisowych.


Moduły wewnętrzne z wbudowanym zasobnikiem CWU

  • Wbudowany separator wapnia o powierzchni 16,4 m²
  • Zmieniony sposób prowadzenia rur zapewniający silniejszy strumień wody
  • Tylko ogrzewanie lub ogrzewanie i chłodzenie w trybie rewersyjnym