Zamknij menu
Please accept marketing-cookies to watch this video.

Korzyść systemowa dzięki Ecodan

Ogrzewanie pompą ciepła daje wiele korzyści, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego domu. Przede wszystkim, jeśli jako źródło energii wykorzystuje otaczające powietrze. Ponieważ w przeciwieństwie do odmian solanka-woda lub woda-woda wykluczone są tu kosztowne i pracochłonne odwierty czy kolektory gruntowe wkopywane w ogrodzie konieczne w przypadku pompy ciepła powietrze-woda - wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których by one wymagały.

WIĘCEJ NIŻ „TYLKO” OGRZEWANIE

Pompa ciepła ma ważną zaletę w porównaniu z tradycyjnym kotłem grzewczym - może być stosowana nie tylko do ogrzewania, lecz także jako wymiennik służący do przygotowania CWU. Odpowiednio wyposażone urządzenie zapewnia doskonały komfort mieszkaniowy także latem.

Dzięki tzw. "odwracalnej" pompie ciepła w upalnych miesiącach można schłodzić pomieszczenia do przyjemnych temperatur. Tę funkcję pompy ciepła należy uwzględnić na początku, aby odpowiednio skonfigurować urządzenie.

DWA KOMPONENTY

SYSTEM Z PRZYSZŁOŚCIĄ

Dzięki połączeniom zoptymalizowanym pod kątem stosowania, składającym się z modułu zewnętrznego i modułu wewnętrznego, system Ecodan zapewnia doskonale dopasowane rozwiązanie do każdego wymogu. Zaopatrzenie w ciepło i przygotowanie ciepłej wody użytkowej może być efektywnie i perfekcyjnie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

DO NOWYCH I ZMODERNIZOWANYCH BUDYNKÓW

ZOPTYMALIZOWANE ROZWIĄZANIA

W związku z możliwościami łączenia system pomp ciepła Ecodan obejmuje szeroki zakres zastosowań. Czy to w kwestii sprawności, technologii, czy emisji akustycznej: system Ecodan wyznacza standard ogrzewania przyszłości - w nowych i modernizowanych budynkach.

ELASTYCZNE I WYDAJNE

MODUŁY ZEWNĘTRZNE

Moduł zewnętrzny pompy ciepła powietrze-woda instalowany jest poza budynkiem, dzięki czemu umożliwia pobieranie energii z powietrza otoczenia. Moduły zewnętrzne różnią się wyglądem w zależności od mocy i posiadają różne technologie umożliwiające pobór energii.

MODUŁY WEWNĘTRZNE

STOSOWANIE Z GWARANCJĄ KOMFORTU

Moduł wewnętrzny, zainstalowany w środku budynku, zapewnia możliwość efektywnego wykorzystania ciepła pozyskanego z powietrza otoczenia. W zależności od typu modułu wewnętrznego energia znajduje zastosowanie w ogrzewaniu, chłodzeniu lub podgrzewaniu wody użytkowej. Regulacja pracująca w pełni automatycznie gwarantuje użytkownikowi najwyższy poziom komfortu.