Zamknij menu

Urządzenie zewnętrzne i wewnętrzne dopasowane do siebie

Zestawy pomp ciepła

ZESTAWY POMP CIEPŁA

Każdy system pomp ciepła powietrze-woda Ecodan składa się z szeregu podzespołów, dobranych tak, aby jak najlepiej ze sobą współdziałały. Rdzeń tego systemu stanowi zawsze zestaw pompy ciepła, czyli połączenie urządzenia wewnętrznego i zewnętrznego.

DOKŁADNE DOPASOWANIE

DO POTRZEB UŻYTKOWNIKA

Zestawy pompy ciepła są komponowane ściśle według indywidualnych potrzeb użytkownika i zależnie od specyfiki danego budynku. Gwarantuje to spełnienie wszystkich wymagań dotyczących komfortu korzystania z ogrzewania i ciepłej wody w każdej sytuacji.

OPTYMALNY WYBÓR

W KAŻDEJ SYTUACJI

W przypadku pomp ciepła Ecodan można stosować dowolne konstrukcje i inwertery. Oznacza to, że wraz z urządzeniami Zubadan Inverter i Power Inverter są dostępne zarówno rozwiązania split, jak i monoblokowe. Dzięki temu system Ecodan można dokładnie dopasować do zastosowania i warunków montażu — i będzie on zawsze pracował z najwyższą efektywnością.

NIEWIELKI WYSIŁEK MONTAŻOWY

W PRZYPADKU SYSTEMU MONOBLOKOWEGO

System monoblokowy upraszcza montaż po stronie instalacji chłodniczej: tutaj płytowy wymiennik ciepła znajduje się bezpośrednio w urządzeniu zewnętrznym. Energia jest przenoszona przez zaizolowane rury wody (zasilanie i powrót) z urządzenia zewnętrznego do urządzenia wewnętrznego.

WIĘKSZA ŁĄCZNA EFEKTYWNOŚĆ

W PRZYPADKU SYSTEMU SPLIT

Zasada działania Split podnosi łączną efektywność systemu. Energia transportowana jest wówczas do budynku w postaci czynnika chłodniczego. Płytowy wymiennik ciepła znajduje się w urządzeniu wewnętrznym. Jest ono połączone z urządzeniem zewnętrznym przewodem czynnika chłodniczego.


Ecodan jako system monoblokowy


Ecodan jako system split